Workshop říjen 2013.

Použití epoxidových materiálů ROMPOX patří mezi moderní a velmi snadné způsoby, jak perfektně spárovat různé druhy dlažeb. Mohli se o tom přesvědčit návštěvníci ROMPOX workshopu ve stavebninách Horka.

První část workshopu byla věnována použití spárovacích hmot příznačným názvem 
ROMPOX – EASY, které jsou vhodné jak pro profesionální, tak i hobby použití, při spárování terasových dlažeb SEMMELROCK. Díky tomu, že materiál je předem připraven, namísen a uzavřen do obalů bez přístupu vzduchu, je aplikace snadná a rychlá.

Na vzduchu pak epoxidová spárovací hmota ROMPOX – EASY postupně tuhne a za několik desítek minut se přemění v odolnou spáru schopnou vzdorovat mrazu, zimní údržbě i letním horkům. Velmi praktické je také to, že spárované dlaždice mohou být z prakticky libovolného materiálu a mít jakýkoliv tvar – například klasické žulové kostky.

Druhá část programu se věnovala využití dekorativních pryskyřic řady ROMPOX – DEKO, které slouží k přímé aplikci na písek či štěrk. Po jejich zatvrdnutí se pak z původně sypkého základního materiálu stává pevná, ale přesto dobře prosakující hmota s vynikajícím estetickým dojmem písku či štěrku.

Po zatvrdnutí epoxidové pryskyřice je samozřejmě spára zcela odolná vodě, ale během práce by neměla přijít do styku s přímým deštěm. Drobné mrholení sice nevadí, průtrž mračen si však žádá zakrytí fólií, jako se to stalo právě při ROMPOX workshopu.